NOWOCZESNA GINEKOLOGIA

Termin ten odnosi się głównie do procedur medycznych, w tym chirurgicznych, mających na celu korektę wyglądu okolic intymnych. Problemy,  jakie leczy się tymi metodami, nie tylko naruszają normy estetyczne i wpływają na stan psychiczny kobiety, ale mogą utrudniać wiele czynności codziennych oraz komplikować życie seksualne. Dzięki tym zabiegom podnosi się komfort życia kobiety i likwidowane są problemy, które często skutecznie pogarszają jakość ich życia. Coraz częściej schorzenia, które dotychczas leczono wyłącznie operacyjnie, można zlikwidować za pomocą zabiegów bezinwazyjnych. Można uniknąć okresu rekonwalescencji oraz ryzyka pojawienia się komplikacji pooperacyjnych. Do takich nowoczesnych metod zalicza się zabiegi laserowe MonaLisa Touch™.

Laser MonaLisa Touch™ został stworzony z myślą o zdrowiu i pięknie intymnym kobiety. Jego producentem jest włoska firma DEKA, posiadająca ponad 30 letnie doświadczenie w tworzeniu technologii laserowych. Powstała 1981 roku, stając się natychmiast liderem  w projektowaniu, produkcji i sprzedaży urządzeń laserowych przeznaczonych dla rynku medycznego.

Dziś DEKA oferuje szeroką gamę medycznych systemów laserowych wyprodukowanych w oparciu o wieloletnie badania i doświadczenie ekspertów naukowych pracujących dla firmy. Doskonała jakość, innowacyjność i skuteczność technologii stworzonych przez DEKA potwier- dzona badaniami klinicznymi, zapewnia jej stabilną i wiodącą pozycję na międzynarodowym rynku medycyny.

tel. 71 330 11 13

Zadzwoń po więcej informacji o zabiegach laserowych MonaLisa Touch™

ŻYCIE SEKSUALNE

Udane życie seksualne odgrywa bardzo istotną rolę w relacji z partnerem. Związki uczuciowo-seksualne pozwalają na nawiązanie głębokiego porozumienia z drugą osobą. Budują poczucie pewności siebie, wysoką samoocenę i dobre samopoczucie.

PROBLEM

Liczne, trudne lub zabiegowe porody, okres menopauzy, problem nietrzymania moczu, czy też nieatrakcyjna budowa anatomiczna mogą powodować zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu ciała kobiety. To z kolei wpływa na spadek jej samooceny,  zamknięcie w sobie i unikanie  kontaktów intymnych. Ginekologia estetyczna przychodzi z pomocą wszystkim kobietom, które pragną poprawić wygląd i atrakcyjność zewnętrznych narządów płciowych oraz poprawić  ich funkcje seksualne, tym które chcą podnieść komfort własnego życia seksualnego, poprawić samoocenę, ułatwić przeżywanie w pełni doznań erotycznych.

ROZWIĄZANIE

Zabiegi rewitalizacji i liftingu pochwy, korekty budowy  anatomicznej wykonuje się przy wykorzystaniu lasera MonaLisa Touch™. Oddziałuje on na ścianki pochwy lub wargi sromowe, powodując tzw. fototermiczne, nieablacyjne napięcie  i obkurczenie pochwy. Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. W efekcie  dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość  i komfort życia. Zapobiega to również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Odbudowa błony śluzowej, poprawa elastyczności pochwy, redukcja problemu nietrzymania moczu. Do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz oraz wynik aktualnego badania cytologicznego. Zabieg MonaLisa Touch™ wykonywany jest  przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą ginekolog wprowadza do wnętrza pochwy. Laser działa bezpośrednio na jej ścianki, powodując mnóstwo precyzyjnie rozmieszczonych mikrourazów w śluzówce, co skutkuje powstaniem nowych młodych komórek i gruczołów, co wpływa na  gruntowną przebudową całej śluzówki pochwy. Zabieg zapewnia  obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej.
Zabieg jest bezbolesny i  nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji. Po ok. 3 dniach można wrócić do życia seksualnego.

EFEKTY

 • Odbudowa błony śluzowej
 • Lepsze nawilżenie pochwy
 • Zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy
 • Redukcja nietrzymania moczu

tel. 71 330 11 13

Zadzwoń po więcej informacji o zabiegach laserowych MonaLisa Touch™

MENOPAUZA

Menopauza nie jest chorobą lecz nowym rozdziałem kobiecości. Wciąż jednak pokutują liczne stereotypy, które istotnie wpływają na sposób jej postrzegania. Kluczową kwestią we współczesnym podejściu do seksualności kobiety na różnych etapach jej życia  jest zrozumienie istoty satysfakcji seksualnej, która może mieć  wymiar bardziej emocjonalny niż fizyczny. Kompleksowe podejście do seksualności kobiety, staje się szczególnie trudne w okresie około menopauzalnym.

PROBLEM

W okresie menopauzy narządy intymne kobiet ulegają procesom starzenia, związanym ze spadkiem poziomu estrogenu. Nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takich jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem  i pieczeniem. Objawy te powodują zmniejszenie doznań i satysfakcji seksualnej oraz obniżenie jakości życia i samopoczucia psychicznego. W okresie menopauzy spada aktywność fibroblastów znajdujących się w błonie śluzowej pochwy, a tym samym spadek produkcji kolagenu. Wskutek zmniejszenia liczby i aktywności gruczołów śluzowych pojawia się suchość. Błona śluzowa staje się mniej elastyczna, blada, słabo nawilżona i odżywiona.  Dochodzi do zaniku charakterystycznego pofałdowania śluzówki pochwy i jej ścieńczenia. Powoduje to wzmożoną podatność na zakażenia i mikrourazy. Pojawiające się zmiany hormonalne, takie jak spadek estrogenów czy wzrost stężenia gonadotropin, przyczyniają się do powstawania objawów wypadowych – uderzeń gorąca, nocnych potów, problemów ze snem oraz wielu innych  i są naturalnym etapem w rozwoju. Występują uciążliwe objawy zanikowe: zanikowe zapalenie pochwy, zmiany skórne okolic narządów płciowych, wysiłkowe nietrzymanie moczu, hyperaktywny pęcherz moczowy i niestabilność mięśnia wypieracza,  a także nawracające zapalenia cewki moczowej i pęcherza moczowego. Dla wielu kobiet zespół rozluźnienia pochwy (VRS) stanowi poważny problem w kontaktach intymnych. Stają się one bardziej skrępowane, wyraźnie spada ich satysfakcja seksualna.

PRZEBIEG ZABIEGU

Do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz oraz wynik aktualnego badania cytologicznego. Zabieg MonaLisa Touch™ wykonywany jest  przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Laser działa bezpośrednio na jej ścianki, powodując mnóstwo precyzyjnie rozmieszczonych mikrourazów w śluzówce, co skutkuje powstaniem nowych młodych komórek  i  gruczołów. Wpływa to na  gruntowną przebudowę całej śluzówki pochwy.  Zabieg zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej.
Zabieg jest bezbolesny i  nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji. Po ok. 3 dniach można wrócić do życia  seksualnego.

ROZWIĄZANIE

Niezwykle subtelny, precyzyjny i nieinwazyjny zabieg MonaLisa Touch™ zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej.  Kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru jej wejścia, powoduje „ogrzanie” tkanek. Na skutek tego  dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, błona śluzowa pochwy staje się bardziej napięta i elastyczna. Proces ten powoduje zmniejszenie jej wiotkości oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.

EFEKTY

 • Odbudowa błony śluzowej
 • Lepsze nawilżenie pochwy
 • Zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy
 • Redukcja nietrzymania moczu

tel. 71 330 11 13

Zadzwoń po więcej informacji o zabiegach laserowych MonaLisa Touch™

NIETRZYMANIE MOCZU

Nietrzymanie moczu to problem na tyle wstydliwy, że często pomijany milczeniem. Szacuje się, że 1 na 4 kobiety cierpi, cierpiała lub będzie cierpieć z powodu nietrzymania moczu. Można go więc nazwać problemem powszechnym.  Jedynie 25% z nich dzieli się tym problemem ze swoim lekarzem, a ponad 40% kobiet decyduje się na pierwszą wizytę u lekarza dopiero po 5 latach trwania choroby. Nietrzymanie moczu może dotknąć każdej z nas niezależnie od wieku. Wynika to między innymi z wrażliwości kobiecych narządów na zmiany hormonalne (ciąża, poród, menopauza).

PROBLEM

Wyróżnia się trzy rodzaje problemu nietrzymania moczu:

 • Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM) wynikające z niewydolności aparatu zamykającego cewkę moczową lub z nadmiernej ruchomości szyi pęcherza moczowego;
 • Naglące nietrzymanie moczu, wynikające ze wzmożonej aktywności mięśnia wypieracza   pęcherza moczowego lub zmniejszonej podatność ściany pęcherza na rozciąganie;
 • Mieszane nietrzymanie moczu będące połączeniem profili objawowych obu powyższych postaci NM.

ROZWIĄZANIE

Leczenie tej dolegliwości przy pomocy lasera MonaLisa Touch™ jest bezbolesne, nie wymaga znieczulenia, jest nieinwazyjne i nie wymaga hospitalizacji. Polega ono na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej  ścianek, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu, aby złagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe  nietrzymanie moczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz oraz wynik aktualnego badania cytologicznego. Zabieg MonaLisa Touch™ wykonywany jest  przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Laser działa bezpośrednio na jej ścianki, powodując mnóstwo precyzyjnie rozmieszczonych mikrourazów w śluzówce, co skutkuje powstaniem  nowych młodych komórek i gruczołów. Wpływa to na  gruntowną przebudowę całej śluzówki pochwy. Zabieg zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej.
Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji.  Po ok. 3 dniach można wrócić do życia seksualnego.

EFEKTY

Dzięki zabiegom MonaLisa Touch™, które leczą  nietrzymanie moczu, kobiety odzyskują komfort zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, a ich życie nie ogranicza już ten krępujący problem. Kobiety odzyskują pewność siebie, co pozytywnie wpływa również na ich kontakty intymne.

tel. 71 330 11 13

Zadzwoń po więcej informacji o zabiegach laserowych MonaLisa Touch™

REHABILITACJA PO PORODZIE

Najczęściej poruszanymi problemami kobiet po porodzie są powrót do wagi sprzed okresu ciąży, rozstępy na skórze czy problem z jej obkurczeniem na brzuchu po urodzeniu dziecka.  Rzadko jednak mówi się o innych problemach natury urodowej, związanych z intymnymi sferami ich  ciała. Mowa np. o  kroczu  i pochwie, które z naturalnych przyczyn po narodzinach dziecka są najbardziej narażone na zmiany.

PROBLEM

Poród naturalny, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie tkanek pochwy  i prowadzić do  zespołu rozluźnienia pochwy. Może to powodować zmniejszenie odczuwania satysfakcji z seksu.  Zdarza się też, że po porodzie pęcherz odmawia posłuszeństwa i młoda mama ma problem z utrzymaniem moczu. Jeśli ćwiczenia mięśni dna miednicy (tzw. ćwiczenia mięśni Kegla) nie pomagają, można zdecydować się na rewitalizację okolic intymnych (VRS – Vaginal Rejuvenation Surgery).

ROZWIĄZANIE

Korzyści i bezpieczeństwo zabiegów laserowych sprawiają, że stają się one coraz bardziej popularne. Za najnowocześniejszy i najbardziej skuteczny uznaje się obecnie laser MonaLisa Touch™ – laser przeznaczony specjalnie do zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej.
Zabieg z wykorzystaniem lasera pomaga odzyskać elastyczność pochwy i przy okazji zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie. Energia  lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się  i pojawiają się nowe, co niejako pobudza pochwę do samoregeneracji. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna.

PRZEBIEG ZABIEGU

Do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz oraz wynik aktualnego badania cytologicznego. Zabieg MonaLisa Touch™ wykonywany jest  przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Laser działa bezpośrednio na jej ścianki, powodując mnóstwo precyzyjnie rozmieszczonych mikrourazów  w śluzówce, co skutkuje powstaniem nowych młodych komórek i  gruczołów. Wpływa to na gruntowną przebudowę całej śluzówki pochwy.  Zabieg zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej.
Zabieg jest bezbolesny i  nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji.  Po ok. 3 dniach można wrócić do życia seksualnego.

EFEKTY

Już po miesiącu odczuwa się efekty zabiegu – pochwa wraca do kondycji sprzed porodu, jest lepiej nawilżona  i ciaśniejsza. To gwarantuje również lepsze doznania podczas seksu. Znika lub w znacznym stopniu zmniejsza się problem nietrzymania moczu.
Liczba zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb pacjentki, tzn. od stopnia rozciągnięcia tkanek. Najczęściej wystarczy jeden zabieg, ale jeśli zachodzi potrzeba wykonania kolejnego, wykonuje się je po około 2-4 tygodniach.

tel. 71 330 11 13

Zadzwoń po więcej informacji o zabiegach laserowych MonaLisa Touch™

PLASTYKA WARG SROMOWYCH

Wygląd zewnętrznych narządów intymnych jest bardzo ważny dla każdej kobiety. Wszelkie zmiany ich estetyki to problem, który ma kolosalny wpływ na samoocenę kobiety, jej otwartość na relacje intymne i życie seksualne. Utrudnia również niektóre codzienne czynności. Dlatego też coraz istotniejszą pozycję w ginekologii  estetycznej zajmuje rekonstrukcja korekcyjna waginy.

PROBLEM

Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są częstym problemem estetycznym dla kobiet i mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportu i aktywnością seksualną. Deformacja oraz  asymetria warg sromowych są często wynikiem porodów drogami natury, a przerost (hipertrofia) wynikiem predyspozycji genetycznych lub nadmiernego przyrostu masy ciała.

ROZWIĄZANIE

Korekcja tych defektów, w zależności od rodzaju problemu lub stopnia jego zaawansowania,  możliwa jest dzięki chirurgicznym lub nieinwazyjnym procedurom wykonywanym laserem MonaLisa Touch™. Zabiegom tym poddają się zarówno  kobiety bardzo młode jak i dojrzałe.  Przywrócenie estetyki obszaru intymnego znacznie wpływa na poprawę samopo- czucia pacjentki i jej samooceny. Czynniki fizjologiczny i funkcjonalny są równie  istotne i poprawiają komfort życia kobiety.

PRZEBIEG ZABIEGU

W przypadku wyciągnięcia warg sromowych tupu I i II, będącego wynikiem utraty jędrności skóry, stosuje się zabieg nieinwazyjny przy wykorzystaniu końcówki skanującej, która działa na obszar zabiegowy skracając włókna kolagenowe oraz prowokując produkcję nowego kolagenu  i elastyny. W efekcie dochodzi do zagęszczenia i ujędrnienia skóry. Procedura przebiega identycznie jak np. w przypadku leczenia problemu nietrzymania moczu. Przed wykonaniem zabiegu laserowego przeprowadzany jest wnikliwy wywiad ginekologiczny. Po przeprowadzonej rozmowie odbywa się badanie ginekologiczne, podczas którego lekarz jest w stanie wykluczyć ewentualne przeciw- wskazania oraz anatomiczne zmiany, które wykluczają  z wykonania zabiegu. W przypadku wyciągnięcia warg sromowych typu III i IV  oraz innych deformacji, asymetrii lub hipertrofii stosuje się metodę chirurgiczną – labioplastykę. Zabiegi wykonywane laserem MonaLisa Touch™,  relatywnie osiągają dużo lepsze wyniki od procedur przeprowadzanych przy użyciu skalpela. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie.  Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

EFEKTY

Dzięki zabiegowi labioplastyki MonaLisa Touch™ kobieta uzyskuje estetyczny wygląd zewnętrznych narządów intymnych oraz odzyskuje pewność siebie i radość z życia seksualnego.Rehabilitacje po zabiegu i powrót do pełnej sprawności również seksualnej trwa do miesiąca.

tel. 71 330 11 13

Zadzwoń po więcej informacji o zabiegach laserowych MonaLisa Touch™

Dr n. med. Radosław Blok

Zabiegi przeprowadza dr n. med Radosław Blok – adiunkt w I Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy ulicy T. Chałubińskiego 3.

Więcej informacji

50-306 Wrocław, Karola Miarki 4
Rejestracja telefoniczna 71 330 11 13

dr Dominika Klimkiewicz-Blok
Tel. 600 01 00 55

dr Radosław Blok
Tel. 600 32 68 29

Gabinet czynny
od poniedziałku do czwartku
w godzinach od 14.00 do 19.00
oraz w soboty od 9.00 do 14.00

tel. 71 330 11 13

Zadzwoń po więcej informacji o zabiegach laserowych MonaLisa Touch™